روش تشخیص بلبرینگ تقلبی و اصلی
روش تشخیص بلبرینگ تقلبی و اصلی

روش تشخیص بلبرینگ تقلبی و روش تشخیص بلبرینگ اصلی

 

همانطور که متاسفانه اجناس تقلبی بسیار در بازار وجود دارند که به اسم اصل به شرکت ها فروخته میشوند و باعث افزایش ضرر دهی در کارخانه های تولیدی و یا صدمه جانی به افراد میشوند.

در این متن قصد داریم تا برای جلوگیری از این فروش اجناس تقلبی چندین روش به شما آموزش دهیم تا اجناس تقلبی نخرید.

 

روش های تشخیص اجناس تقلبی از اصلی

 

1- بلبرینگ مورد نظر را در اینترنت سرچ کنید و ببینید این بلبرینگ در شرکت های خارجی به چه قیمت فروخته میشوند.

بعد از استعلام قیمت از طرف ایرانی مثلا میبینید که قیمت بلبرینگ SKF 22318 به شما داده میشود بین 3 تا 8 میلیون ( که این خود نشانه قلابی بودن کالاست هر کسی یک قیمتی میدهد و قیمت ثابت ندارد )

سپس بعد از سرچ در اینترنت متوجه خواهید شد که این بلبرینگ در سایت  Quality Bearings Online  انگلیس  به قیمت 500 یورو میباشد که اگر در یورو 55 هزار تومان ضرب کینم 27 میلیون قیمت این بلبرینگ در انگلیس خواهد بود که این قیمت شامل هزینه گمرک ، ارسال به ایران ، و هزینه های جانبی نمیباشد ، همچنین شرکت اصلی SKF در سوئد هست و قطعا این سایت حداکثر تا 20 % گران تر میفروشد و امکان ندارد که در ایران این کالا ارزان تر از اروپا فروخته شود. با اطلاعات فوق نتیجه میگیریم که بلبرینگ مذکور نمیتواند اصلی باشد زیرا قیمت آن از قیمت اصلی بسیار ارزان تر میباشد.

در اینجا 22318 SKF یک مثال بود و شما با این روش میتوانید تشخیص بلبرینگ تقلبی و اصلی انجام دهید و راستی آزمایی کنید.

روش تشخیص بلبرینگ تقلبی و اصلی

 


2- اخبار بلبرینگ را پیگیری کنید

مثلا راجبع این مورد میتوانیم به خبر koyo در اول سال میلادی قبل 2022 اشاره کنیم که این برند دیگر تحت عنوان koyo محصول تولید نمیکند و تحت عنوان شرکت اصلی آن یعنی Jtekt تولید های جدید خود را برند گذاری میکند.

بلبرینگ Jtekt

همچنین برند ها همیشه نشانه های برای تشخیص اصل بودن از قلبی بود را برای مشتریان خود به نمایش میگذارند که ما قبلا هم در اخبار های سایت آموزشی خودمون یعنی این سایت  AEMBearings.ir بهش پرداختیم

 

روش تشخیص بلبرینگ تقلبی و روش تشخیص بلبرینگ اصلی

عکس سمت چپ یک قفس برنجی ماشینکاری شده تک تکه با جیب باز شده را نشان می دهد، در حالی که عکس سمت راست یک قفس دو تکه تقلبی با پرچ را نشان می دهد. تفاوت در قفس می تواند باعث خرابی بلبرینگ شود


3- همیشه از شرکت های معتبر خرید کنید

افراد معتبر برای اینکه خرید تداوم داشته باشه هیچ وقت به شما بلبرینگ تقلبی یا غیر اصل نمیفروشند زیرا سود این افراد در تداوم خرید شماست.

همچنین این افراد برای افزایش اعتماد و حفظ آبروی خود در بازار بلبرینگ هیچ وقت بلبرینگ تقلبی یا غیر اصل به شما نمیفروشند تا اعتماد و آبروی خود را در بازار از دست بدهند.

 

4- هر چیزی اصلش کجاست ؟

برای اینکه به بفهمید آیا کالا اصلی هست یا خیر باید به این سوال پاسخ دهید که مثلا SNR و INA و FAG اصلش کجاست و تولید کنندش کیه ؟

خب برای این موضوع باید بگیم که شرکت schaeffler آلمان تولید و پخش این برند هارو داره.

همانطور که قطعا در جریان هستید کشور ما FATF رو رعایت نمیکنه و همچنین ما توسط آمریکا تحریم هستیم.

پس شرکت های آلمانی حاظر به همکاری با ایران نیستند و اجناسی که میبینید به برند های مذکور در ایران یافت میشه در مکان زیر ساخته میشه.

 

با دیدن این فیلم متوجه خواهید شد بیشتر اجناس موجود در بازار ایران توسط سودجویان درست میشه بلبرینگ تقلبی هستند و اصل نیستند.

حال شاید سوال برایتان بشود که چرا ما بعضی از این برند ها را موجود داریم. اگر به لیست قیمت ما نگاهی بی اندازید، متوجه میشوید که بین 3600 آیتم جمعا کمتر از 20 تا 30 عدد آیتم از برند های فوق موجود است ، همچنین آیتم های موجود آیتم های کم مصرف هستند ، پس نتیجه میگیریم که موارد موجود در لیست قیمت ما مربوط به دوره قبل تحریم ها بوده است.

 

5- از نرم افزار ها استفاده کنید

این روشی هست که در کل دنیا استفاده میشود ، شما هم میتوانید فقط از نرم افزار های زیر برای اینکار استفاده کنید.

ممکن است تشخیص بلبرینگ تقلبی تقریبا غیرممکن باشد، اما اقداماتی وجود دارد که می توانید انجام دهید. استفاده از برنامه هایی مانند  NSK Verify (برای بلبرینگ های دقیق) ،  SKF Authenticate  و  Schaeffler OriginCheck App  می تواند به شما در شناسایی این محصولات سود جویان کمک کند. انجمن جهانی بلبرینگ (WBA) همچنین  برنامه تأیید اعتبار بلبرینگ WBA خود را منتشر کرده است .

این برنامه ها طیف وسیعی از برندهای برتر مانند Koyo، Nachi، NTN، NSK، Schaeffler، SKF و Timken را پوشش می‌دهد.

اگر هنوز مطمئن نیستید، می توانید دستورالعمل های WBA را برای شناسایی بلبرینگ های تقلبی دنبال کنید:

· سعی نکنید به تنهایی بلبرینگ های تقلبی را شناسایی کنید

· در عوض با سازنده برند برتر تماس بگیرید

· از محصولات مشکوک به تقلب عکس بگیرید و اطلاعات جمع آوری کنید

· با کسانی که ممکن است در فعالیت های جعل غیرقانونی دخیل باشند تماس نگیرید

· بهترین راه برای حفظ اصالت، خرید از منابع معتبر و مجاز است.

همیشه به یاد داشته باشید که از توزیع کنندگان مجاز و سایر مسیرهای مورد اعتماد خرید کنید. این همیشه بهترین راه برای اطمینان از اینکه شما از خطرات بلبرینگ های تقلبی متاثر نمی شوید است.

 

6- اخبار ما همواره در حال بروزرسانی درصورتی که روش جدید ایجاد شود همینجا اطلاع رسانی خواهیم کرد

 

پیشنهاد میشود موارد زیر را مطالعه کنید

آموزشگاه بلبرینگ

آموزش احداث فروشگاه بلبرینگ

علل شایع خرابی زودرس بلبرینگ

پنج گام جلوگیری از خرابی بلبرینگ ها

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری