روان کننده ها
3 نکته ای که باید قبل از استقرار روان کننده های اتوماتیک در نظر بگیرید

روان کننده ها ، روانکاری ، روغن‌کاری

فعالیت‌های مربوط به  می‌تواند بر 40 درصد از کل هزینه‌های تعمیر و نگهداری تأثیر بگذارد و انجام صحیح آن را ضروری می‌سازد. این به معنای روانکاری تجهیزات با روان کننده مناسب در زمان مناسب و با مقدار مناسب است. مطمئناً روانکاری خودکار به تنهایی راه حلی برای همه مشکلات روانکاری شما نیست. برای افزایش مزایای بالقوه آن باید به درستی درک شود. بیایید در مورد آنچه که باید قبل از نصب یک روان کننده خودکار روی یک قطعه تجهیزات در نظر گرفته شود بحث کنیم.

 

  1. مقدار گریس مورد نیاز  

مقدار گریس را که باید به طور مداوم به واحد عرضه شود بررسی کنید. این را می توان با محاسبه حجم گریس و فرکانس مورد نیاز در هر رویداد روانکاری (بر اساس ابعاد عنصر) تخمین زد. در کاربردهای با دمای بالا، مانند مواردی که معمولاً در کارخانه‌های فولاد یافت می‌شوند، برخی از یاتاقان‌ها ممکن است هر روز یا حتی هر چند ساعت یکبار نیاز به روغن کاری داشته باشند. در حالی که این یک مثال افراطی است، به راحتی می توان دریافت که به ارتش واقعی از تکنسین ها نیاز دارد تا هر روز روی صدها یاتاقان روغن کاری مجدد دستی انجام دهند، بنابراین کاربرد خودکار را به روش ترجیحی تبدیل می کند.

روغن‌کاری

  1. قرار دادن لوله کشی تامین و فشار  

اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه و اتصالات فشار شکن مسدود نشده است. بررسی کنید که سیستم به شدت تکان نخورد و اگر لرزید، نصب از راه دور (غیر مستقیم) را ترتیب دهید. اطمینان حاصل کنید که خطوط تغذیه به اندازه کافی کوتاه هستند و یک شناسه به اندازه کافی بزرگ دارند تا روانکار بتواند بر هر افت خطی که ممکن است وجود داشته باشد غلبه کند. بررسی کنید که روان کننده انتخابی می تواند دمای محیط را در منطقه اطراف خود تنظیم کند.

  1. اهمیت بازرسی 

به‌جای حذف تکلیف کار روغن‌کاری مجدد دستی، تکلیف را تغییر دهید تا نیاز به بازرسی و تأیید عملکرد مؤثر واحد داشته باشد و یک بازرسی مقطعی جزء را در دستور کار قرار دهید.

بازرسی منظم به اطمینان از بهترین نتایج از یک سیستم خودکار کمک می کند. بازرسی همچنین به شناسایی مشکلات نصب (اتصالات آسیب دیده، لوله‌های نشتی یا مسدود شده، روان‌کننده‌ها که با سرعت مناسب توزیع نمی‌شوند، و غیره) و تشخیص زمان تعویض یا پر کردن مجدد روانکارها (مگر اینکه سیستم شما هشدارها را از طریق یک سیستم مبتنی بر ابر ارسال کند) کمک می‌کند. ).

روانکاری

ملاحظات دیگر  

وقتی صحبت از اعمال دستی به میان می آید، ترفند این است که حداکثر مقدار گریس را بدون روغن کاری بیش از حد اعمال کنید و در نتیجه فاصله روغن کاری مجدد را به حداکثر برسانید. در حالی که این برای برخی از اجزای روغن کاری شده با گریس بسیار مهم است، بیشتر برنامه ها از کاربردهای مکرر سود می برند یا ممکن است با حجم زیاد کاربرد آسیب ببینند. در حالی که می توانید به سادگی این اجزا را به طور مکرر روغن کاری کنید، هزینه نیروی کار مرتبط احتمالاً شما را به نفع روان کننده های خودکار قرار می دهد.

برای تعیین دقیق اینکه کدام اجزای روغن کاری شده کاندیدای مناسبی برای اعمال کننده های خودکار هستند، باید عواملی را که باعث نیاز به روغن کاری مجدد مکرر می شوند، مانند دمای بیش از حد، سرعت بالا و آلودگی، درک کنید.

 

خط پایین 

استقرار یک سیستم روانکاری خودکار یک سرمایه گذاری با دقت انتخاب شده است. برای اطمینان از بازدهی فراوان آن سرمایه، باید راه حلی را بر اساس الزامات و اهمیت برنامه انتخاب کنید. راه حل های معمولی از روان کننده های خودکار تک نقطه ای ارزان قیمت تا سیستم های پیچیده ای را شامل می شود که از اصطکاک یاتاقان برای پخش خودکار مقدار صحیح گریس استفاده می کنند.

 

برای خرید گریس میتوانید از این لینک استفاده کنید و اینجا کلیک کنید

 

برای دیدن آخرین اخبار ما در اینستاگرام اینجا کلیک کنید

5/5 - (1 امتیاز)