بلبرینگ در ربات های کوچکتر
بلبرینگ در ربات های کوچکتر

بلبرینگ در ربات های کوچکتر

بلبرینگ های بخش نازک به ربات های صنعتی کمک می کند تا در فضاهای کوچکتر قرار بگیرند.

وینسنت ون گوگ گفت: “کارهای بزرگ با یک سری چیزهای کوچک انجام می شود.” این امر در مورد ربات‌های صنعتی، که کوچک‌تر و فشرده‌تر می‌شوند – و شرکت‌هایی که آنها را خریداری می‌کنند، صدق می‌کند. انتظار می‌رود که شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SMEs) محرک اصلی بازار روباتیک در سال‌های آینده باشند. در اینجا، کریس جانسون، مدیر عامل تامین کننده تخصصی بلبرینگ SMB Bearings، توضیح می‌دهد که چرا بلبرینگ‌های بخش نازک برای کمک به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​از ربات‌هایی با قابلیت مانور و دقت بهبود یافته بسیار مهم هستند.

ربات‌های صنعتی باید در فضاهای کوچک‌تر قرار بگیرند زیرا تولیدکنندگان بیشتر نگران «املاک» روبات‌ها می‌شوند یا اینکه هر متر مربع از فضای کارخانه برای تولید استفاده می‌شود.

ربات های کوچکتر برای SME ها در دسترس تر هستند. پیش از این، هزینه‌های اولیه سنگین مرتبط با اتوماسیون، کسب‌وکارهای کوچک‌تر را از سرمایه‌گذاری در روباتیک باز می‌دارد – و همچنین شرکت‌های بزرگ‌تر را از ریسک کردن باز می‌دارد. در عوض، ربات‌های فشرده‌تر، همه‌کاره‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌توانند راه‌حل دیگری را با قرار دادن آسان‌تر – و مقرون به صرفه‌تر – در فضاهای کوچک‌تر در خطوط تولید تولیدکنندگان ارائه دهند.

بحث دیگر برای روبات های کوچکتر ایمنی است. در حالی که ربات‌های غول‌پیکر معمولاً در انزوا و دور از کارگران انسانی کار می‌کنند، ربات‌های کوچک‌تر – مانند کوبات‌ها – می‌توانند در محیط‌های باز یا نیمه محافظت شده کار کنند. با توجه به مصاحبه اخیر با Alex Megej، مدیر ارشد فناوری در TE Connectivity، این ترکیب بین ماشین‌های بزرگ و کوچک برای پیشرفت روبات‌ها در SMEها بسیار مهم خواهد بود.

مگژ گفت: «از نظر همکاری بین ربات‌های بزرگ و ربات‌های کوچک، این معمولاً فقط در شرایطی اتفاق می‌افتد که ربات‌های کوچکتر یا ربات‌های کوچک، در این مورد، مواد را برای پردازش بیشتر با روبات‌های بزرگ‌تر انتخاب می‌کنند و قرار می‌دهند. »

انتظار می رود شاهد رشد ربات های کوچکتر و سریعتر باشیم که می توانند وظایف پیچیده تر و دقیق تری را بدون در معرض خطر قرار دادن همکاران انسانی انجام دهند – چه در محیط های جراحی و چه در انبارها. یکی از نمونه‌ها، طبق گزارش مجله Vox ، ربات‌های Kiva آمازون است که کارگران را در اطراف انبار دنبال می‌کنند و از آنها در انجام وظایف پشتیبانی می‌کنند.

در نهایت، Industry 4.0 وجود دارد. سیستم‌های بینایی دوبعدی و سه بعدی و هوش مصنوعی (AI) همگی از جدیدترین فناوری‌هایی هستند که مرحله جدیدی از رباتیک را آغاز می‌کنند. این فناوری‌ها به سطوح جدیدی از اتصال و قابلیت کنترل نیاز دارند که به سرعت و به‌طور یکپارچه در فضاهای کوچک‌تر هر خط تولید ادغام می‌شوند و در عین حال با سیستم‌های اجرایی تولید شرکت‌ها (MES) سازگار هستند. 

سرعت و دقت

کاربردهای ربات به بلبرینگ‌های با دقت بالا از جمله انواع ساخته‌شده از کروم هیبریدی و فولاد، همراه با یاتاقان‌های سرامیکی و یاتاقان‌های چرخشی متکی هستند. برای مثال، بازوهای رباتیک مفصلی به بلبرینگ های روباتی در مفاصل چرخشی نیاز دارند.

در میان مشتریان SMB Bearings، بلبرینگ‌های بخش نازک محبوب‌ترین انتخاب برای کاربردهای روباتی هستند – که همانطور که از نام آن پیداست، بسیار نازک و فشرده هستند. یاتاقان‌های بخش نازک برای اینکه به ربات‌ها اجازه می‌دهند تا وظایف را با دقت و صحت فزاینده انجام دهند، ضروری هستند. یکی از نمونه ها بلبرینگ های سطح نازک برند EZO است که یاتاقان های SMB آنها را به صورت باز، محافظ یا مهر و موم شده در فولاد کروم SAE52100 یا فولاد ضد زنگ درجه 440 عرضه می کند. بلبرینگ های مقطع نازک نیز به دلیل توانایی آنها در تحمل بارهای شعاعی و همچنین بارهای رانش متوسط ​​در هر دو جهت مورد توجه قرار می گیرند.

برای مثال، Shadow Robot Company را در نظر بگیرید، یک شرکت کوچک و متوسط ​​که دست‌های رباتیک ماهرانه را برای دانشگاه و کارهای زیرک تولید می‌کند. مشتری می خواست با سیستم قوی و قابل اعتماد Smart Grasping™ خود به کاربردهای صنعتی منشعب شود، سیستمی که برای تشخیص اشیاء مختلف و انتخاب درک مناسب به هوش مصنوعی متکی است.

برای کارکرد سیستم، شرکت Shadow Robot به بلبرینگ‌های خاصی با تلرانس‌های بسیار کم نیاز داشت. سهولت نصب و دقت ابعاد نیز از جمله نیازهای مشتریان بود. در پاسخ، SMB Bearings یاتاقان‌های دقیق EZO را توصیه و عرضه کرد. هر بلبرینگی که از خط تولید خارج می‌شود، در هر بار شکل و اندازه یکسانی دارد، که برای حفظ دقت و رفتار کلی ثابت در خود ربات بسیار مهم است.

در پایان، مشتری گزارش داد که نصب یاتاقان ها به دلیل کیفیت، تحمل و سازگاری بسیار آسان است. این برای مونتاژ مکرر Smart Grasping System ضروری بود، اما برای دقت حرکات گیره هوشمند نیز حیاتی بود. به لطف دقتی که بلبرینگ‌های بخش نازک مجاز می‌دانند، Smart Grasping System™ می‌تواند انواع مختلفی از اشیاء را بگیرد و نیاز به دست‌های متعدد در کارخانه را کاهش دهد.

بلبرینگ‌های ربات برای کمک به شرکت‌های کوچک‌تر برای بهره‌مندی از روبات‌های کوچک‌تر و فشرده‌تر و به تعبیر ون گوگ، دستیابی به دستاوردهای بزرگ با کنار هم قرار دادن یک سری چیزهای کوچک بسیار مهم است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بلبرینگ های SMB و یاتاقان های EZO، smbbearings.com .

 

برای خرید بلبرینگ به این بخش بروید

امتیاز post