زاهنمای تولیدکننده برای انتخاب بلبرینگ
راهنمای تولید کننده برای انتخاب بلبرینگ

انتخاب بلبرینگ

انتخاب بلبرینگ معمولا برای تولیدکنندگان کار سختیه و معمولا زمان زیادی طول میکشه تا بتونند بلبرینگ مناسب رو انتخاب کنند ، اما بعد از اینکه بلبرینگ رو انتخاب میکنند ممکنه اون بلبرینگ درست باشه اما از نظر فراوانی خرید و استفاده اون بلبرینگ اشتباهه ، ما در این مقاله میخواهیم بهتون آموزش بدیم چطوری بلبرینگ مناسب تری انتخاب کنید تا بعدا از نظر فراوانی به مشکل نخورید.

 

 

چرا راهنمای تولید کننده برای انتخاب بلبرینگ ؟

انتخاب بلبرینگ اشتباه یکی از مهمترین مشکلات تولیدکنندگان هست که ما میخواهیم در این مقاله به آن اشاره کنیم و بهتون بگیم چطوری بلبرینگ اشتباه انتخاب نکنید.

به طور مثال مشتریی به من تماس گرفت و گفت که 6907 میخواد ، سایز این بلبرینگ  35x55x10 ( از چپ به راست ، قطر داخلی 35  ، قطر خارجی 55  ، عرض 10 میلیمتر ) هستش.

حال آیا این انتخاب درستی است یا خیر ؟

باید توجه داشته باشید که در هنگام طراحی و انتخاب بلبرینگ فراوانی بسیار اهمیت دارد و اگر شما دستگاه خود را طراحی کنید و سپس بلبرینگ آن را مثلا 6907 انتخاب کنید قطعا به مشکل خواهید خورد.

چرا که این بلبرینگ در ایران بسیار کم مصرف است و در هنگام اینکه بخواهید مجدد دستگاه رو بسازید یا تعمیر کنید به سختی میتوانید این بلبرینگ رو پیدا کنید.

 

کدام سری بلبرینگ ها کم مصرف هستند ؟

سری هایی که در ایران کم مصرف هستند عبارتند از :

 

شیار عمیق

سری 6800 ، 6900 تا عدد 10 مثلا 6910 ، یعنی عدد های بالاتر با مشورت واردکننده امکان پیداشدنشان بیشتر است .
همچنین اعداد کوچیک تعداد بیشتری مصرف میشوند و برای همین فراوانی کمتری دارند ( یعنی تولید کننده ها مثلا برای هر دستگاه 20 عدد لازم دارن ، در حالی که در سایز های بزرگ ممکنه تولید کننده برای هر دستگاه یکی لازم داشته باشد ، و چون مصرف کمتری به صورت یکجا وجود دارد احتمال موجود بودن کالا در سایز های بزرگ بیشتر است )

سری 6400 ، این سری بسیار کم مصرف پیشنهاد نمیشود از این سری استفاده کنید.

بلبرینگ عدالتی

پیشنهاد میشود به جای دو سری بالا از سری 6000 ، 6200 ، 6300 استفاده کنید ( توجه داشته باشید که سری بزرگ این موارد که شامل عدد 10 به بالا میشود مثلا 6310 ، کم مصرف تر از موارد دیگر است ، البته این به معنی این نیست که کمیاب است ، کم مصرف تر است یعنی سخت تر پیدا میشود اما بازم پیدا میشود ، اما موارد بالا که اشاره شد بسیار کم یاب است )

 

رولبرینگ مخروطی

ساچمه مخروطی

سری ها معمولا سری 200 پر مصرف تر از سری 300 هستش یعنی از نظر فراوانی 32204 بیشتر از 32304 در درسترس هستش.

رولبرینگ ساچمه بشکه ای چنگ آهنی

ساچمه بشکه ای

درسری  22 هزاری ها 22 از بقیه سری یعنی 23 و 24 فراوانی بیشتری دارد

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری