smb24012023web1 1 600x400 1
کاهش آلایندگی خودرو با بلبرینگ های تخصصی

کاهش آلایندگی خودرو با بلبرینگ های تخصصی

بخش نازک و بلبرینگ های فولادی ضد زنگ برای کاهش وزن و صرفه جویی در هزینه در وسایل نقلیه بر اساس گزارش ضربه سبک و سنگین McKinsey & Company ، استفاده از مواد سبک‌تر در جدیدترین طراحی‌های هواپیما و خودرو برای کاهش انتشار CO2 این خودروها ضروری است. اما سبک وزن چالش‌های طراحی و هزینه و همچنین مزایای پایداری را برای تولیدکنندگان به همراه دارد. برای غلبه بر این موارد، در اینجا، کریس جانسون، مدیر عامل تامین کننده تخصصی بلبرینگ SMB Bearings، توضیح می دهد که چرا مهندسان طراح باید توجه جدی به یاتاقان های بخش نازک و فولاد ضد زنگ داشته باشند.

طرح‌های سبک‌تر، مخصوصاً به استفاده از مواد سبک‌تر، مدت‌ها مورد توجه مهندسان طراح بوده است. این امر به ویژه در مورد هوافضا کاربرد دارد، به عنوان مثال، همانطور که در DHM و Posturography ویرایش شده توسط Sofia Scataglini و Gunther Paul نوشته شده است، طرح‌ها و مواد سبک وزن برای فضای داخلی هواپیما ترجیح داده می‌شوند، نه تنها برای کاهش وزن بدون به خطر انداختن آسایش مسافران، یا شاید حتی در حین افزایش. راحتی، بلکه برای صرفه جویی در هزینه سوخت.

مفهوم سبک وزن جدید نیست. اما پیامدهای گسترده‌تر این مفهوم برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت، هزینه و بهره‌وری، آن را بالاتر از فهرست اولویت‌های مهندسین قرار می‌دهد – به‌ویژه زمانی که دولت‌ها تلاش‌های پایداری خود را به شدت افزایش می‌دهند، از جمله استفاده از مفاهیم تولیدی پیشرفته‌تر برای کاهش انتشار CO2.

 

همچنین مطالعه کنید : آموزش احداث فروشگاه بلبرینگ

کاهش آلایندگی خودرو با بلبرینگ های تخصصی

کاهش آلایندگی خودرو با بلبرینگ های تخصصی :

در واقع، گزارش ضربه سبک و سنگین McKinsey & Company داده‌های عمیقی را نشان می‌دهد که چگونه وسایل نقلیه سبک‌تر چه در هوافضا و چه در خودرو – انتشار کمتری CO2 منتشر می‌کنند: «اقدامات سبک وزن می‌تواند به کاهش انتشار CO2 تا حدودی کمک کند (تقریباً 0.08 گرم کاهش CO2 در هر کیلوگرم). در این گزارش آمده است. اگر یک سازنده تجهیزات اصلی (OEM) بتواند وزن خودرو را 100 کیلوگرم کاهش دهد، تقریباً 8.5 گرم CO2 در هر 100 کیلومتر صرفه جویی می کند.

در حالی که مزایای پایداری واضح است، “سبک بودن” دقیقاً چیست؟ شرکت نرم‌افزار صنعتی، nTopology ، سبک‌وزن را به شرح زیر توصیف می‌کند: «انجام بیشتر، با کمتر» هدف اصلی سبک‌سازی است، اما مزایای سبک‌وزن فراتر از کاهش مواد است. یک طراحی سبک تر می تواند در مرحله طراحی و زمانی که محصول نهایی در حال استفاده است، از مزایای بی شماری بهره مند شود.

 

کاهش آلایندگی خودرو با بلبرینگ های تخصصی : نوآوری های طراحی

در حالی که فلزات سبک تر مانند آلومینیوم بسیار مفید هستند، سبک وزن چیزی فراتر از انتخاب موادی است که وزن کمتری داشته باشد، به خصوص که فلزات سنگین تر مانند چدن های گره ای (NCIs) هنوز هم در صنعت هوافضا و خودروسازی مورد اعتماد هستند. در عوض، هر ماده ای که استفاده می شود، تولیدکنندگان باید قطعات مهندسی را طوری طراحی کنند که وزن کارآمدتری داشته باشند.

PK Mallick در مواد، طراحی و ساخت وسایل نقلیه سبک می‌نویسد: «طراحی سبک وسایل نقلیه را می‌توان به روش‌های مختلفی به دست آورد ، که شامل جایگزینی مواد، کاهش ضخامت سنج، طراحی مجدد شکل و اندازه قطعه، حذف قطعات اضافی، و ادغام چندین قسمت به یک یا دو بخش بدون به خطر انداختن یکپارچگی یا عملکرد کلی ساختاری.

چندین مثال از استفاده از فیبر کربن برای سبک‌سازی وجود دارد. یکی استفاده از پلاستیک های تقویت شده با فیبر کربن در 787 Dreamliner بوئینگ ، و دیگری ساختار پشتیبانی از فیبر کربن خودروی الکتریکی پروژه I BMW (EV) است.

مثال دوم به ویژه مرتبط است زیرا سازندگان بزرگ خودرو از موتورهای احتراق داخلی سنتی (ICE) به خودروهای برقی با باتری دور می‌شوند و رقابت برای ساخت خودروهای سبک‌تر و کارآمدتر برای به حداکثر رساندن برد خودرو در هر بار شارژ ادامه دارد. این تقاضا نه تنها نیاز به مفاهیم جدید مهندسی مواد و طراحی، بلکه برای یاتاقان های سبک تر و کوچکتر را ایجاد کرده است.

کاهش آلایندگی خودرو با بلبرینگ های تخصصی بلبرینگ خودرو

یاتاقان های SMB شاهد افزایش تقاضا برای یاتاقان های سبک تر و کوچکتر در کاربردهای هوافضا و خودرو است . اگرچه اجزای بلبرینگ کوچک هستند، اما تأثیر قابل توجهی بر کارایی خودرو دارند. به عنوان مثال، سبک و ضربه سنگین به استفاده از یاتاقان های فیبر کربنی برای دم افقی ایرباس A340 اشاره می کند که وزن آن را 50 درصد و هزینه آن را 30 درصد کاهش می دهد.

مزیت دوم حیاتی است، زیرا همانطور که در گزارش مک کینزی و شرکت ذکر شد، «OEM ها مستقیماً با تهدیدی برای حاشیه های خود مواجه خواهند شد و ممکن است مجبور شوند با هزینه های اضافی چالش هایی که در حال حاضر نمی توان به طور کامل پیش بینی کرد، مانند تعمیر، مقابله کنند. و نگهداری.”

در همین حال، در خودروهای برقی، انتخاب بهتر یاتاقان‌ها می‌تواند به بهبود کارایی قطار محرکه خودروهای الکتریکی کمک کند و به خودروها امکان می‌دهد با همان شارژ بیشتر حرکت کنند.

یاتاقان های خودرو نیز بسته به کاربرد، باید تحت فشار، سایش و پارگی زیادی قرار گیرند. یک کاربرد خاص، دریچه گاز EV است، که در آن یاتاقان ها برای ورود مقدار مناسب هوا ضروری هستند. لازم است بلبرینگی پیدا کنید که بتواند با دمای بسیار گرم، حرکات سریع دریچه گاز و سطوح بالای ارتعاش مقابله کند.

به همین دلیل، انتخاب دقیق بلبرینگ خودرو ضروری است. SMB Bearings استفاده از بلبرینگ فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا را توصیه می کند. بلبرینگ های فولادی ضد زنگ درجه 440 خود، بار و سرعت عالی را ارائه می دهند و حرکت روان و روان را امکان پذیر می کنند. آنها برای دمای بالای 300 درجه سانتیگراد مناسب هستند، در حالی که فولاد ضد زنگ 316 می تواند با دماهای بالاتر نیز مقابله کند.

SMB Bearings به عنوان یک توزیع کننده مجاز بلبرینگ های مینیاتوری با نام تجاری EZO، بلبرینگ های مقطع نازک و یاتاقان های فولادی ضد زنگ، بلبرینگ های خودرو را مطابق با استاندارد TS16949 ارائه می دهد. ISO/TS16949 یک استاندارد مدیریت کیفیت شناخته شده بین المللی است که برای صنعت خودرو نوشته شده است. جدا از خود یاتاقان ها، شما باید بهترین  روان کننده  را برای کاربرد آنها نیز در نظر بگیرید که می تواند تأثیر چشمگیری بر عملکرد بلبرینگ داشته باشد.

روندهای سبک وزن فرصت های واقعی را برای تولیدکنندگان از نظر ایجاد طرح ها و مفاهیم جدید بر اساس مواد جدید فراهم می کند. برای این منظور، طراحان باید توجه جدی به بخش نازک و بلبرینگ های فولادی ضد زنگ داشته باشند.

وزن سبک در رقابت در هزینه های آینده برای تولیدکنندگان کلید خواهد بود – و همچنین کاهش انتشار CO2 منتشر شده توسط هواپیماها و خودروهای فردا.

امتیاز post